+48 735 585 409 kontakt@martindoe.pl

Karty Płatnicze.

     93% Polaków posiada kartę płatniczą. Jak wynika z badań, coraz rzadziej za zakupy płacimy gotówką, a decydujemy się na formę online. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze, wybierając się na zakupy, nie musimy brać ze sobą sporej kwoty pieniędzy, dzięki czemu chronimy się przed zgubieniem pieniędzy oraz kradzieżą.

     Zablokowanie środków na zgubionej lub skradzionej karcie to dosłownie kwestia jednego telefonu, dzięki czemu z kartą czujemy się również bezpieczniej i uważamy, że nasze pieniądze są bezpieczne. Oczywiście istnieją metody złodziei, które pozwalają im na ściągnięcie pieniędzy z tak zwanej karty zbliżeniowej, często zdarza się również, że złodzieje podglądają jakiego pinu używa osoba, której następnie kradną kartę. Niestety, ciężko jest się całkowicie uchronić przed osobami, które polują na nasze pieniądze. Trzeba być bardzo ostrożnym i pamiętać, że dla oświadczonego złodzieja nie ma rzeczy niemożliwych. Dla posiadaczy kart płatniczych istnieje jeszcze jedno, duże zagrożenie, mianowicie brak internetu. Zapewne każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy terminal wydłużał lub odrzucał płatność ze względu na brak połączenia z internetem? Internet to doskonała metoda, aby odciąć ludzi od swojego majątku. Ufamy bankom, w których trzymamy nasze pieniądze, często cały majątek w jednym banku, proszę przypomnieć sobie kryzys gospodarczy w Grecji, gdzie ludzie mimo sporych środków na koncie mogą jednego dnia wypłacić jedynie 40 EU, za które ciężko się utrzymać, nie mówiąc o większych wydatkach.

     Karta płatnicza, kredytowa czy debetowa to ogromna wygoda, ale warto pamiętać, że nasze pieniądze nie są tam całkowicie bezpieczne. Oszczędności dobrze trzymać na osobnym koncie, a samej kary porządnie pilnować. Jeżeli dysponujesz naprawdę dużymi oszczędnościami, pomyśl o kilku bankach i lokatach.